KABA İNŞAATLARIMIZ BİTTİ

   17 Haziran 2017 tarihinde yapılan son Genel Kurulda bürokratik işlemleri bitirip temellerimizi attıktan sonra, altı ay içinde 82 konutumuzun kaba inşaatını duvar ve bacalar dahil bitireceğimize söz vermiştik ve beş buçuk ayda sözümüzü yerine getirdik. Aşağıda hedeflediğimiz iş programı çerçevesinde inşaatlarımız devam etmektedir.

   Kaba inşaatlarımız bitti. Haziran 2017 tarihinde  zamanı olan bazı üyelerimizin katılımıyla kurbanımızı keserek temelimizi attık. Betonarme ve demir işçiliklerimizi 29 Kasım 2017 tarihinde bitirdik. Betonarme sonrasında başladığımız tuğla duvarlarımız da 30 Aralık 2017 tarihinde bitirilmiştir.

   Elektrik tesisatlarımıza başlanmış olup, an itibariyle 25 konutun montajı bitirilmiş ve yaklaşık iki ay içerisinde tamamı bitirilerek kablo çekme işlemlerine geçilecektir.

   Sıhhi tesisat işçiliğimiz devam etmekte olup 20 dairemizin montajı bitirilmiştir.

   İşin sırasına göre banyo ve tuvalet fayans altı kum sıvalarına başlanacaktır. Daire içlerine uygulama yapacağımız perlitli (iç) sıva için ekipmanlarımız hazırlanmış olup, yağışlı havaların geçmesini beklemekteyiz.Yağış geçişlerinin sonlanmasını müteakip, ada içi yol ve altyapı çalışmalarına başlanacaktır.

   Sayın Üyelerimiz inşaat işlerimiz tüm hızıyla devam etmektedir.

   2018 yılı Şubat ayında yapacağımız Genel Kurulda, konut tahsisine ilşkin kuranın nerede çekileceğine, mutfak dolaplarının rengi ve fayansların rengi daha önce kararlaştırıldığı üzere üyelerimizin ortak kararları ile belirlenecektir.

Copyright © 2011 - 2019  İDA Park Konut Yapı Kooperatifi
Adres: Selanik Cad. 80/6 Kızılay ANKARA
Tel: 0312 425 36 13       Faks:0312 417 7984